ברוך הבא קפה מואק Caffe MOAKקפה מואק (MOAK) נולד בשנת 1967 בדרום סיציליה, איטליה. קפה זה הוקם בעיירה עם היסטוריה מפוארת בשם מודיקה (MODICA), היוונים קרו לעיירה מוטיקה, הרומאים קראו לעיירה מוטוקה והערבים קראו לה מואק וכך נקרא קפה מואק על שם אהבתם הרבה של הערבים שהיו באיזור לקפה.

במשך השנים בית הקלייה התפתח והתחיל לייצא קפה אל מחוץ לאיטליה וכיום נמכר בעשרות מדינות.

שיטת הקלייה single roasting system נותנת לפולי הקפה טיפול מיוחד ומדגישה את הטעמים האורגנולפטיים ויוצרת קפה בעל ייחוד אשר מתאים במיוחד לאספרסו.


קצת היסטוריה:

בשנת 1967 ג'יובאני ספדולה החליט להקים בית קלייה בעיר העתיקה של מודיקה בסמוך לבית הוריו, הוא קרא למקום קפה מואק.

בשנת 1971 העסק גדל וג'יובאני והפועלים עברו למפעל גדול יותר בסמוך למפעל הישן.

בשנת 1978 החל ייבוא ישיר של פולי קפה מאפריקה, הודו ודרום אמריקה.

במשך השנים המפעל התרחב, הוקמו עוד משרדים והועסקו עוד ועוד פועלים.

ב 1995 החל ייצוא קפה למדינות רבות בכל היבשות.

בשנת 2013 המפעל קיבל תעודת כשרות והחל לייצר קפה כשר לעם היהודי.

היום, קפה מואק היא חברה גדולה עם מאות פועלים ומפעל חדשני וטכנולוגי. קפה מואק מיוצא למדינות רבות תוך כדי שמירה על איכות מעולה וייצור נאות.

נתונים מסחריים:

כל יום מיוצר כ 70 טון קפה במפעל במודיקה, 24 סילואים (ממגרות) ענק אשר מאחסנים 1200 טון של פולי קפה ירוקים.

בבית האריזה כל שעה אורזים כ 12,000 קפסולות קפה וכ 8,400 פודים לקפה.בחנות שלנו תוכלו למצוא שני סוגי פולי קפה מואק:

  1. מואק ספיישל בר (Special bar) - תערובת פולי קפה משובחים בקלייה מסורתית, עוצמת קפה בינונית, ניחוחות של פרחים, וניל וקקאו. חומציות נמוכה. קפה זה מתאים במיוחד לאספרסו וניתן למצוא אותו בברים רבים ברחבי סיציליה.2. מואק סינגל אוריג'ן פרו - קפה זה גדל בפרו ברובע וילה ריקה באזור פסקו, בגובה שבין 1,400 ל -1,800 מטר. היצרנים הקטנים, הקשורים בקואופרטיבים מאז 1960, עדיין שומרים על צורתם המסורתית של "קטיף בידיים". הזנים הם Catimor, Caturra, Typica ו- Bourbon. הוא נקטף מאפריל עד ספטמבר ואז עובר תהליך שטיפה מכני וייבוש יבש במידת האפשר. הצבע כחלחל-ירוק. פרופיל בכוס זהו קפה ערביקה בעל גוף עגול ונחרץ וחמיצות עדינה. ה- MCM של פרו בכוס מאוזן, עם תווים מדהימים של שוקולד ואגוזים ואיזון יוצא דופן. טעם לוואי משאיר נוכחות של חמאה ווניל בפה.


תיהנו מהקפה שלכם!

46 צפיות0 תגובות